KIEDY OGARNIA CIĘ ZNIECHĘCENIE

Kiedy ogrania cię zniechęcenie. I kiedy nie wierzysz już we własne siły. Nie układa się po twojej myśli. Przyszłość składa się z samych znaków zapytania. Na wiele rzeczy nie znajdujesz czasu. Powiesz, że zamęt i niepokój. Co to za życie.

Bóg idzie z tobą krok w krok. I jest znacznie bliżej ciebie wtedy gdy słabniesz. Kruche naczynie w którym niesiesz wiarę i miłość, jest wystarczająco stabilne dla Boga, który realizuje swoje plany poprzez kruchość naszych środków.

Czarne myśli, nadwątlona nadzieja, jakieś porażki i słabość woli. Jest pokusa, aby uciekać w to co miłe i łatwe. Zapomnieć o hardości świata, ludzkiej niewdzięczności i trudzie życia.

Nie tak. Właśnie wtedy, gdy nie widzisz jasno drogi, Bóg szykuje podpowiedź. Trzeba, abyś zaczął rozmawiać, dzielić się resztkami swojego światła, po to, by rozbłysnął jasny ogień.

Największe zwycięstwa rodzą się na gruncie naszych pozornych porażek i zamętu. Bóg nawet śmierć przemienił w życie. W Jego zwycięstwie uczestniczysz idąc przez najtrudniejsze sytuacje swojego życia.

Itinerarium , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.