CZERNIEJÓW – NA PRZEDMIEŚCIACH LUBLINA

Czytaj to twardo do końca. Choćbyś  potem nie mógł jeść i źle spał. Czytaj do końca.

Polska Agencja Prasowa, niedziela 21 września 2003: 44-letni Andrzej K., ojciec pięciorga noworodków, których zwłoki znaleziono 20 sierpnia w beczce z kiszoną kapustą w Czerniejowie na Lubelszczyźnie, został aresztowany pod zarzutem udziału w zabójstwie dzieci.

To działo i dzieje się kilka kilometrów ode mnie. Nie mogę tego zrozumieć. Ale to moja sprawa. To twoja sprawa.

Polska Agencja Prasowa niedziela 21 września 2003: Odkryte 20 sierpnia zwłoki noworodków, czterech chłopców i dziewczynki, były przechowywane w plastykowych torbach w beczce z kwaszoną kapustą w piwnicy domu rodziny K. w Czerniejowie.

Czytałem wczoraj w Ewangelii. Ty też to może słyszałeś. To słowa Jezusa: Kto przyjmuje jedno z tych dzieci w imię moje, Mnie przyjmuje.

Polska Agencja Prasowa niedziela 21 września 2003: Badania DNA wykazały, że rodzicami znalezionych noworodków są gospodarze domu Jolanta i Andrzej K. Na podstawie wyników m.in. sekcji zwłok, prokuratura przyjęła założenie, że dzieci urodziły się normalnie i zaraz po urodzeniu zostały zamordowane. Zbrodnie te zaistniały pomiędzy 1992 r. a 2003 r. Zwłoki prawdopodobnie były zamrażane.

Idziemy do szkoły, do pracy. Pijemy kawę. To nasza sprawa.

Polska Agencja Prasowa niedziela 21 września 2003: Rok wcześniej w Czerniejowie znaleziono zwłoki noworodka podrzucone pod miejscowy kościół. Matka dziecka nie została ustalona.

Kto przyjmuje jedno z tych dzieci w imię moje, Mnie przyjmuje.

 

Itinerarium

Comments are closed.